ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ И УЧЕСНИКЕ

НАРОДНЕ БИБЛИОТЕКЕ БОР ЗА 2015. ГОДИНУ

август 2015. године

Бор

Са жаљењем обавештавамо јавност и учеснике 17. Конкурса за најбољу кратку причу у организацији Народне библиотеке Бор да ће конкурс у 2015. години (званично отворен 15. јула 2015. године) бити прекинут. Иако је програм библиотеке за 2015. годину (са конкурсом као једном од програмских активности) усвојен на седници локалног парламента и иако су средства за његову реализацију била предвиђена финансијским плановима библиотеке и општине Бор, оснивач је одлуком од 18. августа 2015. године ускратио финансијску помоћ библиотеци. Будући да нисмо и не можемо бити сигурни у проналажење других могућих средстава за реализацију конкурса до његовог истека, из поштовања према учесницима конкурса и уз велико извињење због непрофесионалности у коју смо туђим одлукама гурнути, обавештавамо ауторе прича да ће форма за пријављивање од данас бити неактивна и да своје већ послате приче могу слободно користити на другим конкурсима срећније судбине.

Горан Миленковић,

виши библиотекар, члан жирија

2 мишљења на „OБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ И УЧЕСНИКЕ КОНКУРСА ЗА НАЈБОЉУ КРАТКУ ПРИЧУ НАРОДНЕ БИБЛИОТЕКЕ БОР ЗА 2015. ГОДИНУ“

1. Poštovana gospodo,potpuno vas razumem i tretiracu to kao ,,višu silu“.Jedino što vam zameram je to što konkurs ipak niste održali i bez finansijske nadoknade jer je i to jedan od načina da naše priče dospeju do javnosti i da ljudi shvate da nije to što nas pokreće da pišemo novac nego želja,želja da i naša pisana forma ima čitaoce koji to cene.Ništa me više u ,,savremenom svetu“ne može iznenaditi pa ni odluka lokalne samouprave koja ne mari za kulturu nego,verovatno kao i svaka druga samo za svoje interese.Žao mi je što se eminentni konkurs nije održao a bilo bi to moje drugo učešće.Predlažem da bez obzira na sve žiri proglasi pobednike bez tajnosti i šifara,a mi učesnici (mislim da bi se tome i drugi obradovali),to ćemo pozdraviti.S poštovanjem Oliver Miladinović

2. Изем те културо наша насушна, кад ти судбину кроји политика!? Мислећи на конкурс за кратку причу Библиотеке из Бора, који је прекинут, нажалост…
    Што да буде просто, кад може да буде компликовано!

Затворено за коментаре.